Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

Klasik Müzik Festivali

Eğirdir Belediyesi Klasik Müzik Festivali

Anasayfaya Dön

Festivalimizin mesajı ‘Yerelle Evrenseli Buluşturmak’.


Bölgemizdeki gençlerimizin klasik müziği yakından tanıyabilmeleri,müzik öğrencileri için de eğitici ve yaratıcı olanakları sağlayabilmek öncelikli amacımızdır.

Herkesin müzik dinlemesini,müzikle buluşmasını,müzikle yaşamasını sağlayabilmek hevesiyle yola çıktık.

Festivalde her şey gönüllülük esasına dayanarak yapılıyor ve yapılacak.Şu anda ülkemizde düzenlenen benzeri organizasyonlardan farkı da bu.Bir organizasyon şirketiyle çalışmıyoruz,basın ofisimiz yok,tanıtım komitemiz yok,reklam ajansımız yok.Tüm çalışmalar Eğirdir Belediyesi desteğiyle ve bireysel katkılarla yapılıyor.

Düzenlenecek olan tüm atölyeler ücretsiz.Atölyelerde ülkemizin çeşitli konservatuvarlarından öğrencilerimiz öğretici olarak ücret almadan ders verecekler.Enstrümanlarımızın bir kısmını Eğirdir Belediyesi aldı.Bir kısmını Eğirdir’lilerden topluyoruz ya da bireysel bağışlarla alıyoruz.Kısacası her şey amatörce yapılıyor.

Temel olarak 4 kategoride (piyano,keman,flüt,gitar) enstrüman dersleri verilecek.Ayrıca katılımcılara devamlı müzikle iç içe olacakları bir ortam vaat ediyoruz.

Festival boyunca tüm öğreticilerimiz bireysel ve ortak konserler verecekler. Festival sonunda da katılımcılarımızdan oluşacak olan ‘Gökkuşağı Orkestramız’ öğrendiklerini sergileyecek. Konserlerimiz Eğirdir’in tarihi ve doğal mekanlarında düzenlenecek.

Enstrümanlarımız festival dışı zamanlarda Eğirdir Belediyesi gözetiminde Eğirdir’deki okulların kullanımına sunulacak.


Emeklerken bizi desteklerseniz,olgunluk meyvelerimiz daha lezzetli olur.Tüm klasik müzik gönüllülerini bize destek olmak için 2 Temmuz-28 Temmuz 2018 tarihleri arasında Eğirdir'e bekliyoruz.Asset 2