Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

Eğirdir Belediyesi Haberler

Eğirdir Belediyesine ait haber ve duyurular

Anasayfaya Dön

EĞİRDİR BELEDİYE MECLİSİ YİNE ÖNEMLİ KARARLARA İMZA ATTI.

Haber Yayın Tarihi :

 *İLÇEMİZDE ÖĞRENCİLERİMİZİN BARINMASI İÇİN MAVİ GÖL OTEL

GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜNE TAHSİS EDİLDİ.
* EĞİRDİR YEŞİL TEKNOLOJİ ARGE VE İNOVASYON PROJESİ HAYATA GEÇİYOR.
*’MİCROLİGHT’ FAALİYETLER İÇİN EĞİRDİR’DE ALAN OLUŞTURULACAK.
Eğirdir Belediye Meclisi Ağustos ayı toplantısı Eğirdir Belediye Başkanı Veli GÖK başkanlığında önemli kararlara imza attı.
Eğirdir Belediye Meclisinin bu ayki birleşimlerinde göze çarpan en önemli kararlardan birisi ilçemizde yüksek öğretim öğrencilerinin barınma ihtiyaçlarını karşılamak için KYK Yurdu yapımı tamamlanana kadar belediyemize ait Yeşilada Mahallesinde bulunan MAVİGÖL Otel’in Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne tahsisi yapıldı. Böylelikle ilçemizde barınma sorunu yaşayan öğrencilerimizin bir kısmı KYK Yurt Binası tamamlanana kadar mağduriyet yaşamayacak.
Daha önce 300 kişilik Eğirdir öğrenci yurdu yapımı işi Gençlik ve Spor Bakanlığınca yatırım programına alınmış yurt yapım ihalesi proje aşamasında olup Eğirdir Belediyesine ait olan Eğirdir Yeşilada Mahallesi 101 ada 8 parselde bulunan otelin öğrenci yurdu olarak kullanılmak üzere Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne tahsisi yapıldı.
Bir diğer önemli kararda ise Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı tarafından yürütülmekte olan 2022 yılı girişimcilik eko sistemin geliştirilmesi mali destek programı kapsamında Eğirdir Belediyesi adına Eğirdir Yeşil Teknoloji Arge ve İnovasyon başlıklı proje başvurusunun sunulmasına projenin uygulanmasına gerekli işlemlerin gerçekleştirmek üzere Belediye Başkanı Veli GÖK’e yetki verilmiştir.
İlçemizde turizmin gelişmesi anlamında sürdürülen faaliyetlerle turizm açısından zengin olan ilçemizi bu alanda bir adım öne taşımak için ve turizm pastasından daha fazla faydalanabilme adına, ilçemize gelen yerli ve yabancı misafirlerimizin daha fazla vakit geçirebilmeleri hedefinde ilçemizde havacılığın gelişiminin önünü açacak turizmde alternatif bir faaliyet olarak değerlendirilebilecek doğal afetlerde olay alanının tespitini sağlayabilecek ‘microlight’ faaliyetler için uygun alan oluşturulmasına karar verildi.
Eğirdir Belediye Meclisi Ağustos ayı 3 birleşim sonunda gündemdeki diğer maddelerin görüşülmesinin ardından sona erdi.
(Eğirdir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu)


Asset 2