Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

Eğirdir Belediyesi Haberler

Eğirdir Belediyesine ait haber ve duyurular

Anasayfaya Dön

Belediyemiz tarafından İç Su Araçları için Ehliyet Sınavı yapıldı

Haber Yayın Tarihi :

 Eğirdir Belediyesi tarafından İç Su Araçları için Ehliyet Sınavı yapıldı

            Eğirdir Belediyesi tarafından İç Su Araçları Yeterlilik Belgesi Sınavı 12-13 Nisan 2017 tarihlerinde gerçekleştirildi. 73 kişi müracaat ederken 69 kişi sıvana katıldı. Başvuru sahipleri, 12 Nisan 2017 tarihinde yazılı sıvana girerken, 13 Nisan 2017 tarihinde de mülakata alındı.

            Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Antalya Bölge Müdürlüğü'nden Deniz Sörvey mühendisi İsmail Cem Akın,  Deniz Sörvey Mühendisi Mehmet Kürşat Biçici, Memur Hasan Koyun ve Eğirdir Belediyesi Zabıta Komiseri Murat Kayacan gözetiminde yapılan yazılı ve sözlü sınavlar sonucunda 69 kişi belgeyi almaya hak kazandı. 

            Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Antalya Bölge Müdürlüğü'nden Hasan Koyun yaptığı açıklamada, açık denizlere bağlı olmayan iç sularımızda amatör olarak gezi ve avcılık yapacak tekneleri kullanacak vatandaşlarımızın belgelendirmesini yapıyoruz.  Hem yazılı hem de uygulamalı olarak sınavımızı gerçekleştirdik. Amacımız amatör de olsa denizcilik üzerine daha bilinçli bireylerin topluma kazandırılmasıdır. Bölgemizde Beyşehir ve Eğirdir'de belgelendirme işlemlerini yapıyoruz. Denizcilik sektörünün gelişimini bu gibi çalışmalarla gezi ve avcılık yapacak insanları daha bilinçli hale getirmek ve daha ileri seviyeye taşımak istiyoruz. Eğirdir'de 2007'den buyana belgelendirme yapılıyor. Eğirdir'de bu geçen süre zarfında binin üzerinde belgelendirme yapıldı. Belgeyi almak için 18 yaşını doldurmuş ve en az ilkokul mezunu olmak  yetiyor." dedi.

            Gemi Sevk Ve İdare Belgesi (Kaptanlık) için adaylardan 2 adet ikametgâh il muhaberi, 2 adet T.C. Kimlik numaralı nüfus cüzdanı Fotokopisi, 2 adet Öğrenim Belgesi Fotokopisi (noter onaylı), Gemi sevk ve idare belgesi alabilmek için sağlık raporunda 26/9/2006 tarihli ve 26301 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan sürücü adayları ve sürücülerde aranacak sağlık şartları ile muayenelerine dair yönetmelikte “B” sınıfı sürücü belgesi alabilmek için gerekli sağlık koşulları aranır ve bu yönetmeliğe istinaden sağlık raporu ve 10 Adet 4,5x6 Vesikalık Fotoğraf istenildi.

            Eğirdir Belediye Başkanı Ömer Şengöl, " Gemi Sevk Ve İdare Belgesi yani Kaptanlık belgesi için belediyemize devredilen liman başkanlığı görevimiz dahilinde yılda 2 kez sınav yapıyoruz. 2007 yılından bu yana bu işleri belediyemiz yapıyor. bini aşkın vatandaşımız açtığımız sınavlara katılarak belge almaya hak kazanmıştır. Aydın'dan, Bodrum'dan ve diğer illerden ilçemize gelip bu sınava girenler olmuştur. Sıvandan başarıyla çıkan ve mülakatı geçerek belge almaya hak kazanan arkadaşları tebrik ediyorum. Emeği geçen görevli arkadaşları da teşekkür ediyorum" dedi. Başkan Şengöl, bir sonraki sınavın da Ekim yada Kasım  aylarında olabileceğini duyurdu. 


Asset 2