Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

Eğirdir Belediyesi Haberler

Eğirdir Belediyesine ait haber ve duyurular

Anasayfaya Dön

Kazanlar Kuruldu Mahalleli ‘AŞURE’ Gününde Buluştu.

Haber Yayın Tarihi :

 Kazanlar Kuruldu Mahalleli ‘AŞURE’ Gününde Buluştu.

Isparta’nın Eğirdir İlçesinde mahalleli toplanarak imece usulü kazanlarla ‘AŞURE’ günü yaptılar.
Eğirdir İlçesi 4-6 Yaş Merve Kur’an Kursu öğreticisi Fatma Kocaaslan ve mahalle halkı ile öğrenci velilerinin dayanışması ile alınan malzemeler ile aşureler kazanlarla pişirilerek vatandaşlara dağıtıldı.
Düzenlenen etkinliğe Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök, Eğirdir Müftüsü Mehmet Ali Eroğlu, Yeni Mahalle Muhtarı Özer Öztürk, öğrenci velileri ve mahalle halkı katıldı.
Yaklaşık 1000 kişilik hazırlanan aşureler misafirlere ikram edilerek dualar okundu.
Eğirdir İlçe Müftüsü Mehmet Ali Eroğlu; ‘Böyle güzel bir etkinliği yaptığımız için gururluyuz, hayır sahiplerinin hayrını kabul etsin. Amacımız hem çocuklarımıza, hem mahalle halkımıza güzel bir yaşatmak, aşurenin önemini ve muharrem ayının önemini yeni nesillere ve gençlerimize aktarmak için böyle güzel bir etkinlik yaptık. Cenab-ı hak inşallah dergahı izzetinde kabul eylesin. Aşure demek bereket demek. Bu güzel günde bizleri yalnız bırakmayan hem velilerimize, hem de hayırsever vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz, Allah kabul eylesin.’ dedi.
Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök ise minik öğrencilerin isteğini kırmayarak onlara tekne turu gezisi desteği verdi.


Asset 2