Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

Eğitmen ve Öğretmenler

Eğirdir Belediyesi Klasik Müzik Festivali Eğitmen ve Öğretmenler

Anasayfaya Dön

ÖğretmenlerAlla Blatow
Alla Blatow
Alla Blatow, 1953 yılında St Petersburg’da doğdu.Rimski-Karsakow Konservatuarı'nın piyano,pedegoji ve oda müziği bölümlerinden mezun oldu.1985-2000 yılları arasında Folkwang Üniversitesi'nde doçent olarak çalıştı ve Batı Avrupa,Rusya ve Çin'de yapılan ustalık sınıflarının idaresini yaptı.Bu nedenle Alla Blatow, St.Petersburg piyano okulu seçkin temsilcisi olarak kabul edilir.2002'den beri Düsseldorf'taki Anton Rubinstein Müzik Okulu'nda piyano ve oda müziği bölümlerinde doçent olarak görev yapmaktadır.
Ayser Vançin
Ayser Vançin
"Istanbul Konservatuvarından R. Yalbaz ve C. Akatlar ile çalışıp "pekiyi" dereceyle mezun oldu. Paris'te L. Debray ve P. Pierlot ile obua, J. Lancelot ile oda müziği öğreniminden sonra yorumculuk ve solistlik lisans diplomalarını jürinin tebrikleriyle, Isviçre'de A. Lardrot, H. Holliger ve R. Reversy ile yorumculuk kurslarını izleyerek "Cenevre Konservatuvarı"ndan "virtüozite" diplomasını birincilik ödülüyle aldı. Istanbul Devlet Operası, Salzburg Bir devrede Mozarteum, Nice Radyo Orkestrası, "Cenevre Collegium Academicum" orkestralarında birinci obuacılık yaptı.
Birçok ülkede, M.André, M. Rostropovich gibi ünlü sanatçılarla ve G. Kuhn, M. Viotti, V. Czarnieski, R. Dunand gibi şeflerin yönetiminde Italyan Isviçre'si Senfoni Orkestrası, Cenevre Collégium, Bach Solistleri ve Cenevre "Ensemble Instrumental du Léman" gibi orkestraların solisti olarak konser verip, Uluslararası Festivallerde yorumlamaktadır. Geniş bir repertura sahip olan Ayser Vançin, çesitli oda müziği gruplarıyla ve besteleriyle de sanat etkinliklerine katılmaktadır. Eserleri Ingiltere'de, Almanya'da ve Paris'te basılmakta. Üniversitelerde obua ve oda müziği "Ustalık' kursları veren sanatçı, Fransa'da Caën, Türkiye’de Cukurova, Izzet Baykal Üniversitesi, Cenevre Üniversitesi Fransız ve Italyan Edebiyatı Bölümlerinin etkinliklerine yorumcu, araştırmacı-besteci olarak davet edilmiştir.
Ayser Vançin, Italya Uluslararasi Stresa obua Martigny oda müziği yarışmasında altın plaket, Isviçre'de Martigny oda müziği yarışmasında « Pierre Gianadda » Uluslararası Hanım obua solistleri yarışmasında "Lyceum International" özel ödüllerini almış olup "Nuage Amoureux" (Sevdalı Bulut) ve "Vers à Chanter, vers Enchantés" (Şiirli Mısralar, Şarkılı Mısralar), "Chants du Levant, chants du Couchant" (Gündoğumu şarkıları, günbatımı şarkıları) gibi kendi bestelerini içeren, Cenevre Vançin Üçlüsü ile ve Ensemble Instrumental du Léman topluluğuyla çaldığı A.Pasculli'nin virtüyoz konçertosunu da kapsayan beş CD’si vardır. 2013’te Cenevre Uluslararası kitap fuarının daveti üzerine, CD ve beste imza günlerine katılmıştır.
Cem Önertürk
Cem Önertürk
1986 yılında Ankara’da doğdu. Müzik eğitimine 12 yaşında iken İlhan Baran ile başladı.1999 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi sınavını kazandı ve Stiliana Stavreva’nın flüt sınıfına kabul edildi. Mart 2000’de Gülşen Tatu’nun; Mayıs 2001’de Prof. Robert Winn’in; Haziran 2002’de Patrick Gallois’in; Temmuz 2005’te Prof. Andras Adorjan’ın; Ocak 2006’da Maurice Steger’in; Şubat 2006’da Emmanuel Pahud’un Master Class’larına aktif olarak katıldı. Cem Önertürk, 1998 yılından beri çeşitli konserler ve resitaller vermiş, pek çok oda müziği konserinde yer almıştır. Şubat 2005’te Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası ile Unicef yararına solist olarak konser vermiştir. Mart 2006'da "Yamahascholarship", 2007’de DAAD (Alman Akademik Değişim Servisi) müzik burslarına layık görülmüştür. 2007 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi‘nden Onur Derecesiyle mezun olan Önertürk, 2007 yılının Haziran ayında önce Hochschule für Musik und Theater Hannover’in, daha sonra Hochschule für Musik und Theater München’in master programlarına kabul edilmiştir. 2007 yılının eylül ayında ise Türkiye’de ilk kez düzenlenen “Cahit Koparal Flüt Yarışması”nda birincilik ödülünü kazanmıştır. 2009-2010 konser sezonunda Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ile A. Khachaturian flüt konçertosunu seslendirmiştir. 2008 Temmuz ayında “Young Euro Classic” yaz festivali kapsamında kurulan orkestra ile Çin Halk Cumhuriyeti’nde Şanghay ve Pekin şehirlerinde, Almanya’da Münih ve Berlin şehirlerinde orkestra ile konserler vermiştir. 2011 yılının Haziran ve Temmuz aylarında ünlü şef Lorin Maazel’in yönettiği “Castleton Festival Orchestra” ile Amerika ve Kanada turnelerine katılmış 18 konserde solo flütist olarak görev almıştır. Sanatçı, Kapadokya’da her yaz düzenlenen “Klasik Keyifler Müzik Festivali”, 2013 yılından itibaren Afyon Müzik Festivali ve Opus Amedaus Müzik Festivali, Hezarfen Ensemble ile 2013 yılında Berlin’de düzenlenen “Marz Musik” Modern Müzik Festivali ve Münster Müzik Festivallerinde sahne almıştır. 2014 yılında düzenlenen MUSMA modern müzik festivali için kurulan nefesli beşli ile konser vermiştir. Cem Önertürk Hochschule für Musik und Theater München’de Prof. Andras Adorjan ile Yüksek Lisans çalışmalarını 2009 Eylül ayında; doktora çalışmalarını Stiliana Stavreva ile Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Enstitüsü’nde 2013 Haziran ayında tamamlamıştır. Önertürk halen Bilkent Senfoni Orkestrası, Ankara Filarmoni Orkestrası, Tekfen Filarmoni Orkestrası, Hezarfen Ensemble, Arcis Ensemble, Ankara Nefesli Beşlisi, TrioNeo ve DuoSonant müzik toplulukları ile konserler vermekte, Bilkent Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi’nde flüt ana sanat dalı dersleri vermektedir.
Mathieu Chardet
Mathieu Chardet
Kariyerine, Paris Mouffetard Tiyatrosu'nda, Tania Balachova'nin yönettigi Çekov'un (Tchékhov) "Bir Edebiyatçinin Sabahı" adlı eseriyle başladı. Mesleki raslantılar sonucu Isviçre'ye, halen oturmakta ve çalışmakta olduğu Cenevre'ye geldi. Reynaldo Hahn'In"Ciboulette", Jacques Offenbach'ın "Paris Hayatı", Benjamin Britten'in "Küçük Baca Temizleyicisi", C. Porter'in "Öp Beni Kate" gibi operet ve operalarında, Aristide Bruand'ın şarkılarını kapsayan "Baiser" gibi birçok gösteride söyledi ve birçok tiyatro eserlerinde başrölü oynadı. Son yıllarda, Türk edebiyatinin ünlü şairleriyle de ilgilenerek, Ayser Vançin'in bestelediği, Nazim Hikmet’in sevgi ve insanlık dolu eserlerinden oluşan müzikli tiyatrolarını ve Mevlana, Orhan Veli, Ataol Behramoğlu, Cahit S. Tarancı'yı da kapsayan şarkı gösterilerini Fransa, Türkiye, Fas ve Isviçre sahnelerinde dünyada ilk olarak seslendirdi. Uluslararası Festivallerde, konser salonlarında Ayser Vançin ile olan konser, müzikli tiyatro, müzik ve şiir repertuarlarını sunarak Türk kültürünün sanat elçiliğini yapmaktadır. Mathieu Chardet, Marsilya Chantea şarkı Yarışmasında birincilik ödülü almıştır.
Nevzat Kalender
Nevzat Kalender
"Nevzat Kalender, geç romantik dönemin Rus bestecisi Aleksandr Glazunov’un (1865-1936) Keman Konçertosu’nda solist olarak bu zorlu ama güzel eseri başarıyla yorumladı. Kemancılık sanatında ustalığı sergilemek olanağını açan bu konçerto, aslında bütün usta kemancıların gözdesidir. Kalender de bu ustaların arasına girmiş oldu. CSO’nun kıdemli müziksever dinleyicisi ise her konser eserinin hakkını vermeyi bildiği için, Nevzat Kalender’i uzun uzun alkışladı." (Ahmet Say - 28.04.2014) "Klasik müzik dinlemeyi halkın alışkanlıkları arasına dahil etmenin yanı sıra tarihi ve kültürel değerlere dikkat çekmeyi amaçlayan sanatçı, haziran ayından bu yana Anadolu’nun farklı kentlerinde belirlediği 13 noktada verdiği konserlerde yaklaşık 3 bin 500 kişiye ulaştı." (Hürriyet Gazetesi Sanat Sayfası - 23.09.2016) Bursa'da 1983 yılında doğdu. İlk keman derslerine babası Nejdet bey ile başladı. Yurtiçinde 7 bölgede, yurtdışında 9 ülkede konserler verdi. 2016 yazında #beğendiğimyerdeçalarım adıyla başlattığı klasik müzik hareketi ile, tarihi ve kültürel mekanlar da dahil birçok yerde, eğitim ve kültürün önemi anafikri ile toplumu sanata yaklaştırmak için halka açık solo konserler vermektedir. Kurumsal ve özel yerlerde her yaştan öğrencilerine "balık vermek yerine, balık tutmayı öğretmek" ilkesi ile keman çalmayı öğretmektedir. Nevzat Kalender, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası üyesidir.
Zeynep Yurdakul
Zeynep Yurdakul
1960 yılında İstanbul’da doğdu.1967 yılında İstanbul Belediye Konservatuarı piyano bölümünde Prof. Meral Yapalı’nın öğrencisi oldu. Eğitimine 1980 yılında Almanya’da kazandığı Rheinland Müzik Yüksek Okulu’nda devam etti.Ağırlıklı ders olarak seçtiği konturpuan ve kompozisyon derslerini Prof. Nobis ile yaptı.Yüksek okul çerçevesinde özel,solo,ve oda müziği konserleri verdi. 1984 yılında bu okuldan mezun olduktan sonra piyano çalışmalarına Alla Blatow, ve Lala Margulis ile devam etti. 1986 yılından beri İ.Ü. Devlet Konservatuarında piyano öğretmeni olarak çalışmaktadır.
Burak Sağırkaya
Burak Sağırkaya
Piyano ve temel müzik eğitimine Yarbay Bilgin Bayrak, şan eğitimine Prof. Dr. Mustafa Yurdakul ile başlamıştır. 2007 Yılında Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Piyano Ana Sanat Dalından birincilikle mezun olmuş takip eden senelerde yüksek lisansını da aynı kurumda vermiştir. Kariyeri boyunca pek çok solo resital vermiş ve konserlerde yer almıştır. Sırası ile Isparta S.D Üniversitesi ve A.K Üniversitesi'nde öğretim elemanı olarak çalışmıştır. Çalışma hayatı boyunca bir çok ulusal ve yerel eğitim dernekleri, gönüllülük oluşumları, gençlik merkezleri ve belediyelerin ilgi birimlerinde eğitmen olarak yer almıştır. İki ayrı Avrupa Birliği programı ile Polonya Cumhuriyeti'nde Müzik terapi alanında asistanlık yapmış 2012 yılında tekrar Polonya'ya dönerek Avrupa'nın tanınmış müzik terapistlerinden Dr. Agnieszka Rynkiewicz'in Grundtvig LLP projesi kapsamında asistanı olarak çalışmıştır. Takip eden dönemde uluslararası özel bir eğitim kurumunda da müzik eğitimcisi olarak da görev almış Sağırkaya Almanya, Polonya, Çek Cumhuriyeti,Macaristan İngiltere, Yunanistan gibi ülkelerde Pedagojik Müzik Eğitim Yöntemleri üzerine seminer ve eğitimlere katılmıştır. Halen; Müzik Pedagojisi Yöntemleri ve Pedagojik Müzik Terapi üzerine eğitimler veren Sağırkaya pek çok kurum ve üniversite tarafından davet edilmekte çeşitli gazete ve dergilere köşe yazıları yazmaktadır. Sağırkaya doktora çalışmalarını Konya Necmettin Erbakan Üniversitesinde, Pedagojik Müzik Eğitimi Yöntemleri ve Müzik Terapi alanında sürdürmektedir.
Verda KARAÇİL CERİT
Verda KARAÇİL CERİT
İzmir’de doğan ve opera sanatçısı bir aileden gelen Karaçil Cerit, ilk piyano çalışmalarına 1997 yılında İzmir D.E.Ü Devlet Konservatuvarı Piyano Bölümü’nde Öğr. Gör. Mehmet ARİÇ ile başladı. 2001 yılında Prof. Nilgün ALKAN ile devam etti, 2008’de Lisans ve 2010 yılında da Master Piyano Bölümü’nden “pekiyi” dereceyle mezun oldu.
Üniversitede bir yıl süresince Lied piyanisti Holger BERNDSEN ve Prof. Yuuko AMANUMA ile korrepetisyon çalıştı. 2012 yılında Uluslararası Armin Knab Lied Yarışması’nda ‘Özel Ödül’e layık görüldü. 2013 Şubat ayında başarılı bir şekilde Piyano ve Piyano Pedagojisi bölümlerinden mezun oldu.
2013 Ekim ayında “Hamburg Hochschule für Musik und Theater “ Master-Lied piyanistliği bölümünde, Prof. Burkhard KEHRING sınıfında okumaya hak kazandı ve 2015 Ağustos ayında “pekiyi”dereceyle mezun oldu. Maritim ve Elisa Mayer Şan yarışmalarında şan partneri ile finale kaldı. 2014 Haziran ayında 1. Uluslararası Mahler Lied Yarışması’nda ‘En İyi Lied Piyanisti’ ödülünü aldı.
Katıldığı Masterclass’larda çalıştığı piyanistler: Hüseyin SERMET, Gülsin ONAY, Toros CAN, Prof. Hülya TARCAN, Martin BERKOFSKY, Ilya ITIN, Kemal GEKİÇ, Vladimir KRYPAN, Francesco LİBETTA, Peter FLORIAN, Prof. Detlef KAISER, Prof. Wolfgang MANZ, Prof. Silke- Thora MATTHIES, Prof. FRİEDEMANN, Björn BOHLIN (oda müziği), Prof. Gerold HUBER (Liedpiyanistliği).
Ayrıca Uluslararası Gümüşlük Müzik Akademisi, Antalya Pera Piyano Festivali, İstanbul Uluslararası Pera Piyano Festivali ve Uluslararası Çin Festivali’ne aktif olarak katıldı.
2015-2016 öğretim yılından itibaren İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano ve Şan bölümünde Öğretim Elemanı olarak çalışmakta ve aynı okulda Sanatta Yeterlik çalışmalarına Prof. Sibel ATAL DEVRİM ve Gürcistan asıllı piyanist Öğr. Gör. İrakli CHUMBURİDZE ile sürdürmektedir. Ayrıca konserlerine solo ve korrepetitör olarak devam etmektedir.
Tutu AYDINOĞLU
Tutu AYDINOĞLU
1984 yılında Azerbaycan’ın Bakü kentinde doğmuş olan Tutu Aydınoğlu 1990 yılında henüz 6 yaşındayken piyano eğitimine özel bir müzik okulunda R. Atayeva’nın sınıfında başlamış, 2002 yılındaysa bu kurumdaki eğitimini üstün başarı belgesi ile tamamlamıştır. Mezuniyetinden sonra lisans eğitimine Bakü Müzik Akademisi’nde Prof. O. Abaskuliyev'in sınıfında devam ederek 2006 yılında pekiyi derecesiyle mezun olmuştur. Yüksek lisans eğitimine de yine O. Abaskuliyev ile devam etmiştir. 2008 yılında yüksek lisans eğitimini Profesör Sevda İbrahimova danışmanlığında yazdığı “R.Wagner - F.Liszt 'Tannhauser' Operası Uvertürü’ne Yazılmış Piyano Transkripsiyonunun Yorumculuk Sorunları” tezi ve halka açık mezuniyet sınav-konseriyle pekiyi derece ile tamamlayan sanatçı aynı yıl İstanbul'a taşınmıştır. 2009 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda öğretim görevlisi olarak göreve başlamış ve halen devam etmektedir. 2011 yılında “Sanatta Yeterlik” sınavında başarılı bulunarak Prof. Meral Yapalı ile piyano çalışmalarına devam etmiştir. 2015 yılında Sanatta yeterlilik eğitimini Profesör Cana Gürmen danışmanlığında hazırladığı “J.S.Bach’ın Özgün Eserlerinin Romantik Dönem Bestecilerinin Piyano Trankripsiyonları İle Karşılaştırılması“ konulu tezi ve mezuniyet programıyla başarıyla tamamlamıştır.
Bu zamana kadar Azerbaycan’da düzenlenen 1999 Ulusal Piyano Yarışması, yine Azerbaycan’da 2006 yılında Kovgeb Safaraliyeva adına düzenlenen Ulusal Piyano Yarışması, 2012 yılında Türkiye’de düzenlenen S. Rachmaninoff Piyano Yarışması ve son olarak da 2013’te yine Türkiye’de düzenlenen Ahmed Adnan Saygun Piyano Yarışması gibi yarışmalarda finalist olmayı başarmıştır. Ayrıca Azerbaycan Kültür ve Eğitim Bakanlığı’nın katkılarıyla Bakü Müzik Akademisi’nde düzenlenen sempozyumlara farklı yıllarda olmak üzere “M. Ravel’in Sol El Konçertosu Yorum Farklılıkları” ve “Müziğin Estetik Fonksiyonu” konulu konferanslar vererek katılım göstermiştir.
Akademik hayatının yanında aktif bir konser hayatı da olan sanatçı eğitim hayatı boyunca Azerbaycan’daki ve Türkiye’deki birçok saygın konser salonunda sayısız resital ve oda müziği konserleri vermiştir. 2013 yılında Cadde Bostan Kültür Merkezinin sezon açılış konserini yapmıştır. Konser piyanistliğinin yanında sanat yönetmenliğini üstlendiği tarihsel ve kültürel bağları birleştiren ‘Batı Müziğinde Osmanlı İzleri’ adlı projesi, 2017 yılında Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleşmiş ve büyük beğeni toplayarak yankı uyandırmıştır. Ayrıca 2017’nin Mart ayında Bakü’de, maestro Yalçın Adıgözalov şefliğinde, Azerbaycan Devlet Senfoni Orkestrası ile Maurice Ravel’in Sol El Konçertosu’nu seslendiren sanatçı halen konser faaliyetlerine oda müziği grubu ile ve solo olarak devam etmektedir.
2017 yılından itibaren İstanbul Üniversitesi Devler Konservatuvarı Piyano Anasanat dalının Yardımçı Doçentidir.
Emre ELİVAR
Emre ELİVAR
Ağustos 1976’da Ankara’da doğan Emre Elivar piyano öğrenimini, 5 yaşından itibaren Hacettepe Konservatuvarı Piyano Ana Sanat Dalı’nı sınıflar atlayarak birincilikle bitirinceye kadar Prof. Kamuran Gündemir ile sürdürdü. Parlak mezuniyetinin ardından en önemli Alman devlet bursu olan DAAD’yi (Alman Akademik Değişim Servisi) kazanan Elivar, 1996 yılı Ekim ayında Dresden “Carl Maria von Weber” Müzik Akademisi’nde Prof. Peter Rösel ile çalışmalarını sürdürdü ve Ocak 1999’da “master” derecesini birincilikle tamamladı. Aynı akademide başladığı virtüözite doktorasını Ekim 1999‘dan itibaren Berlin “Hanns Eisler” Müzik Akademisi’nde Prof. Georg Sava ile sürdüren sanatçı, bu eğitimini de Şubat 2005’de birincilik ile tamamladı. Emre Elivar genç yaşlarından itibaren çeşitli uluslararası piyano yarışmalarında kazandığı ödüllerle yeteneğini kanıtladı. Bunların en önemlileri arasında üç büyük ödül aldığı 1999 Uluslararası Bremen Piyano Yarışması, bronz madalya kazandığı 1999 “Cidado do Porto” ve 2000 “World Piano Competition” yarışmaları, 2001 Steinway Ödülü, 2002 Arthur-Schnabel Ödülü ve birincilik aldığı 2003 Vendôme-Prize Piyano Yarışması sayılabilir. Elivar 2005 yılında İstanbul Uluslararası Müzik Festivali kapsamında J. S. Bach’ın “Das Wohltemperierte Klavier I” isimli dev eserinin Türkiye’deki ilk seslendirilişini gerçekleştirdi. Sanatçının diğer önemli konserleri arasında 2008 İstanbul Uluslararası Müzik Festivali kapsamında verdiği ve F. Mendelssohn (Variations Sérieuses op. 54), J. Brahms (PaganiniVaryasyonları op. 35/her iki defter) ve L. v. Beethoven’in (Diabelli-Varyasyonları op. 120) eserlerinden oluşan “Romantik Varyasyonlar” resitali, Haziran 2009’da Washington DC’de verdiği ve R. Schumann ile F. Chopin’in eserlerinden oluşmuş Amerika debü konseri, 2010 yılındaki Shostakovich (Aforizmalar op. 13 ve 2. Sonat op. 61) ve Prokofjew (Visions Fugitives op. 22, Sarkazmlar op. 17 ve 2. Sonat op. 14) programı ile 2013 yılındaki Debussy (Images I & II) ve Ravel (Valses nobles et sentimantales & Gaspard de la Nuit) resitalleri sayılabilir. Elivar solist olarak Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, Bilkent Senfoni Orkestrası, Konzerthausorchester Berlin, Hungarian National Philharmonic, Nordwestdeutsche Philharmonie, Dortmunder Philharmoniker, Staatsorchester Kassel, Anhaltische Philharmonie Dessau, Sinfonieorchester Wuppertal, Orquestra Nacional do Porto, Lithuanian Chamber Orchestra gibi orkestralarla sürekli konserler vermektedir. Elivar, henüz konservatuarda iken TRT Kurumu için birçok çağdaş Türk bestecisinin piyano eserlerinin kayıtlarını yapmıştır. Almanya’da da Radio Bremen ve Deutschlandradio Berlin için kayıtları bulunan sanatçının Necil Kazım Akses’in piyano yapıtlarından oluşan CD’si 1999 yılında Cord Aria firması tarafından Almanya’da, Chopin’in eserlerinden oluşan kaydı da iki CD olarak 2013 yılında TRT Kurumu tarafından Türkiye’de yayınlanmıştır. Elivar’ın Bremen Yarışması sırasında kaydedilen Bach Fransız Süiti No. 3 BWV 817 ve Liszt Piyano Konçertosu No. 1 performansı ile İtalya’da Fazioli Konser Salonu’nda gerçekleştirdiği ve L. v. Beethoven’in opp. 109, 110 ve 111 Son Üç Sonatı ile op. 120 Diabelli Varyasyonları’nın yer aldığı iki CD’den oluşan kaydın yanı sıra, Radio Berlin Brandenburg - Sony Almanya ortak projesi olan F. Schubert D 946 Üç Piyano Parçası ve R. Schumann’ın op. 13 Senfonik Etüdler kaydı Mart 2009’da piyasaya çıkmış olup, uluslararası eleştirmenler tarafından beğeni ile karşılanmıştır. Sanatçının Haziran 2010’da R. Schumann’ın 200. doğum günü şerefine verdiği ve bu büyük bestecinin iki büyük sonatını birden kapsayan resitali Avrupa Radyo Yayıncılığı Birliği (European Broadcast Union) üyesi 50’den fazla radyo tarafından canlı olarak yayınlanmıştır. Haziran 2011’den beri Arkas Trio’nun üyesi olan Emre Elivar, Berlin’de yaşamaktadır.

EğitmenlerKlavyeli Çalgılar Eğitmenleri

Zeynep Kökten
Zeynep Kökten
2000 yılında İstanbul'da doğdu. Müzik eğitimine 2005 yılında İstanbul Güzel Sanatlar Müzik Kursu'nda Yılım Ceceloğlu’nun öğrencisi olarak başladı. Istanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Piyano bölümünde yarı zamanlı olarak 2009-2016 yılları arasında H.Zeynep Yurdakul’un,daha sonra da Iraklı Chumbridzade’nin öğrencisi oldu. 2015 yılından itibaren Eğirdir Klasik Müzik Festivalinde eğitici olarak görev aldı ve festival çerçevesinde solo ve oda müziği olarak çeşitli konserler verdi. Alla Blatow, Ayser Vancin, Mathieu Chardet, Richard Lambert ,Klaus Sticken, Toros Can,Emre Elivar, Sinem Petenkaya, Prof.Metin Ülkü MasterClass’larına katıldı. 2015,2016,2017 yılında Uluslararası Pera Piyano Festivali kapsamında konser verdi.2015 yılında Antalya Uluslararası Piyano Festivaline katıldı.2016 yılında Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışmasında En İyi Sahne Performansı ödülü kazandı.Yine 2016 yılında Nilüfer Uluslararası Piyano Yarışmasına katıldı.2017 yılında Büyükçekmece Belediyesi Piyano Günlerine katıldı.2018 yılında düzenlenen 13. Pera Uluslararası Piyano Yarışmasında mansiyon ödülü kazandı.
Eylül Selamet
Eylül Selamet
2002 yılında İstanbul'da doğdu. 2009 yılından beri İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Piyano bölümünde H.Zeynep Yurdakul'un (yarı zamanlı) öğrencisi olarak okumaktadır. 2015 VE 2017 yılında Eğirdir Klasik Müzik Festivalinde eğitici olarak görev aldı. Festival kapsamında solo ve eşlik olarak çeşitli konserler verdi. Eğirdir Klasik Müzik Festivali Kapsamında düzenlenmiş olan Alla Blatow MasterClass'ına katıldı. Arsu güzel sanatlar akademisi kapsamında Toros Can MasterClass'ına katıldı. 2015 yılında 10. Uluslararası Pera Piyano Festivali kapsamında konser verdi.
Sedat Özdemir
Sedat Özdemir
2009 yılında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarın’da Öğr.Gör.Nazile Adıgüzelzade ile piyano eğitimine başlamıştır. İlerleyen yıllarda Prof. Toros Can, Öğr.Gör Eser Öykü DEDE ve Prof. Oytun Eren ile piyano çalışmalarına devam etmiştir.Oda müziği çalışmalarına Öğr.Gör.Emel Önen ile başlayıp Öğr.Gör. Ezgi Nihan Kuran ve Prof. Dr. Ozan Tunca ile çalışmıştır. Oda müziği çalışmalarını Prof. Dr. Ozan Tunca ile devam ettirmektedir. Deşifraj derslerini Prof. Dr. Metin Ülkü ile sürdürmektedir. Piyano edebiyatı dersleri ise Prof. Dr. Hülya Tarcan ile sürdürmektedir. Özcan Ulucan ile Oda müziği çalıştayı yapmıştır. Şevki Karayel, Hüseyin Sermet, Metin Ülkü, Hülya Tarcan, Seçil Akdil, Gülnara Aziz gibi piyanistlerin masterkurslarına katılmıştır ve birçok konser vermiştir. Piyano çalışmalarına Prof.Oytun EREN ile devam etmektedir.
Gülay Ertaş
Gülay Ertaş
1996 yılında Adıyaman’ın Kâhta ilçesinde doğdu.Şuan Adıyaman Üniversitesi Devlet Konservatuarında öğrenim görmektedir.Lisans Piyano Dersini Yrd. Doç. Barış Toptaş’tan almaktadır.2014 yılında Adıyaman Güzel Sanatlar Lisesinden mezun oldu. Katıldığı Etkinlikler:2012-2013, Adıyaman, Lise döneminde enstrümantal konser vermiştir. 12.05.2013, Ankara, “Haydi Kızlar Okula Projesi” altında koroda görev almıştır.2012, Ankara, Polifonik Korolar Şenliği, Koro ile katılmıştır.2013, Ankara, Polifonik Korolar Şenliği, Koro ile katılmıştır.2014, Adıyaman, Adıyaman Filarmoni Orkestrası, Orkestraya Çello ile görev aldı.
Bengü Cömert
Bengü Cömert
1995 yılında Ankara'da doğdu. Piyano eğitimine 11 yaşındayken Itır Eskioğlu ile başladı. 2008 ve 2009 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı'nın Çankaya ilköğretim okulları arasında düzenlediği ''Klasik Batı Müziği Çalgılarıyla Eser Seslendirme Yarışması''nda piyano dalında 5.'lik ve 4.'lük ödülü kazandı. Üniversite eğitimine Orta Doğu Teknik Üniversitesi Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde iki yıl sürdürdükten sonra 2016 yılında Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bestecilik Anasanat Dalı sınavını kazandı. Cömert, öğrenimini halen burada devam ettirmekte ve piyano eğitimini Doç. Dr.Özlem Ömür ile sürdürmektedir.
Ceren ŞENYÜCEL
Ceren ŞENYÜCEL
1999 yılında İstanbul’da doğdu. 2010 yılında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda piyano eğitimine Öğr.Gör. Robert FARKAS ile başladı. 2012 yılında Cem’i Can DELİORMAN yönetiminde Anadolu Üniversitesi Gençlik Senfoni Orkestrasının sınavını kazanıp solist olarak sahneye çıktı. 2013 yılında “Rönesans’tan Günümüze Kadar 600 Yılın Müziği” adlı konserde yer aldı. 2014 yılında kendi resitalini verdi. 2015 yılında Erdem ÇÖLOĞLU yönetiminde Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası’na solist olarak çıktı. 2016 yılında Farkas Ailesi’nin 30. yılı adına düzenlenen konserlerde solist olarak yer aldı. Bunların dışında birçok solo ve oda müziği konserlerinde bulunan Ceren SENYÜCEL ;.Vladimir TROPP , Hülya TARCAN ve Metin Ülkü ‘nün masterclasslarına aktif olarak katıldı. Ceren SENYÜCEL Lisans 1. sınıf öğrencisi olup, piyano çalışmalarına Doç. Gökhan AYBULUS ile, oda müziği çalışmalarına Öğr.Gör.Erika FARKAS’tan sonra Doç. Sabriye ÖZKAN ile devam etmektedir.


Üflemeli Çalgılar Eğitmenleri

Mehmet Demirbaş
Mehmet Demirbaş
Mehmet Demirbaş 1992 yılında Isparta'da doğdu. İlk,orta ve lise eğitimini Eğirdir'de tamamladı. Müziğe lisede davul çalarak başladı. Veryabul adlı grubuyla çeşitli etkinliklerde konserler verdi. 2011 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Müzikoloji bölümünü mülakatlarına girdi ve kazandı burada flüt eğitimine başladı. 2013 yılında Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Müzik Eğitimi Mülakatlarını kazandı. Gözde Yüksel ile iki yıl flüt çalıştı. Necmettin Erbakan Üniversitesi Müzik Eğitimi bölümünde eğitimini sürdürmekte, Cem Önertürk ile flüt eğitimine devam etmektedir.
Yağmur Seren
Yağmur Seren
1994 yılında Hatay’da doğmuştur.Adıyaman Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Bölümünde lisans eğitimini Yrd. Doç. Barış Toptaş’tan almaktadır. Adıyaman Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Bölümünün 4 Mayıs 2015 TPAO konferans salonunda Türk Halk Müziği konserinde koroda ,Adıyaman üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları bölümünün “10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA konserinde koroda ,Adıyaman üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları bölümünün 24 Mart 2015 “AŞIK VEYSEL TÜRKÜLERİ” konserinde koroda,Adıyaman üniversitesi Devlet Konservatuvarı 2 Şubat 2015/2 Nisan 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilen “ADIYAMAN TÜRKÜLERİ ALBÜMÜ VE KLİBİ” projesinde yer almıştır.
Kübra Gözel
Kübra Gözel
1997 yılında Konya'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini tamamladıktan sonra ilk müzik çalışmalarına 2011 yılında Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Güzel Sanatlar Lisesini kazanarak başladı. Burada flüt eğitimine Nursen EKİCİ, piyano eğitimine Aytül LEVENT, koro eğitimine Recep ULUÇAY ve ses eğitimine de Nilgün KARADUMAN ile başladı. 2014 yılında Ahter DESTAN yönetimindeki İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Çoksesli Kızlar Korosuna katıldı. Bu koro ile Makedonya'da gerçekleşen Ohrid Müzik Festivaline katıldı ve sonrasında da çeşitli konserler verdi. Koro çalışmalarına Ankara'da Ahter DESTAN yönetimindeki Ankapella Gençlik Korosunda devam etti. Bu koro ile de Sırbistan'ın Niş kentinde 26.sı düzenlenen koro yarışmasında Muammer SUN'un ''Bir Dalda İki Elma''sıyla en iyi yabancı eser icrası ödülünü kazandı. Kategorizasyon ve derecelendirme yapılmayıp sadece özel ödüllerin verildiği bu yarışmada, yapılan oylamalar ve alkış desibeli ölçümleriyle en beğenilen koro ödülünün de sahibi oldu. Yine 2014 yılında Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde 5.si düzenlenen Uluslararası Marsyas Kültür Sanat ve Müzik Festivali kapsamında gerçekleşen ulusal flüt yarışmasında birincilik ödülünü kazandı. 2015 yılında Gazi Üniversitesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalını birincilikle kazanarak flüt derslerini 1 yıl Zeynep ÜNVER ve 1 yıl Burcu BİLİCİ, piyano derslerini 1 yıl Gül ÇİMEN ve 1 yıl Naciye HARDALAÇ, koro ve ses eğitimi derslerini de 1 yıl boyunca Ayşe Meral TÖREYİN'den almıştır. Lise ve lisans eğitimi boyunca çeşitli etkinliklerde bireysel ve toplu olarak yer almıştır. Halen Gazi Üniversitesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalında eğitimini sürdürmekte olup flüt eğitimine Burcu BİLİCİ ile devam etmektedir.
Minel Cancı
Minel Cancı
2000 yılında Edirne'de doğdu.2010 yılında Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda Yrd. Doç. Zerrin TAN ile obua eğitimine başladı.David Tchumburidze , Bayram Bayramoğulları gibi hocalarla çalıştı.David Walter,Doç. Borislav Yotzov, Prof.Georgi Spassov gibi sanatçıların ustalık sınıflarına katıldı.2015 ve 2016 yıllarında Pera Uluslararası Müzik Festivalinde konserler verdi.Halen Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda eğitimine devam etmektedir.
Serap Sayılgan
Serap Sayılgan
1996 yılında Düzce'de doğdu. İlkokulunu Orhan Gazi YİBO'da, ortaöğretimini Düzce Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinde tamamladı. Müziğe ilkokulda gitar çalarak başladı. 2010 yılında Düzce Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'nin mülakatlarına girdi ve flüt bölümünü kazandı. Burada Eda Nazlımoğlu, Ezgi Demirkaya ile flüt, Ferit Sönmez, Ebru İşeri Altınok ve Emre Esen ile piyano çalıştı. 2014 yılında Necmettin Erbakan Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümü'nün mülakatlarına girdi ve kazandı. Burada Gözde Coşkun ile 1 yıl, Cem Önertürk ile 2 yıl flüt çalıştı ve halen Cem Önertürk ile flüt eğitimine devam etmektedir. Nurtuğ Barışeri ile 2 yıl, Devrim Babacan ile 1 yıl piyano çalıştı ve halen Devrim Babacan ile piyano çalışmaya devam etmektedir. Bunların dışında çeşitli Orff seminerlerine katıldı.


Telli Çalgılar Eğitmenleri

Cansu Bayram
Cansu Bayram
Cansu Bayram,22 Haziran 1997 yılında Trabzon'da doğdu.Müzik yaşamı 2004 yılında TRT Türk Halk Müziği Çocuk Korosu sınavını birincilikle kazanmakla başladı.Beş yıl bu koroda yer aldı.2011 yılında Trabzon Akçaabat Güzel Sanatlar Lisesi'ni kazandı.Burada viyola çalmaya başladı.Aynı yıl TRT TSM Gençlik Korosuna girdi.Lise öğrenimi boyunca çeşitli yerlerde korist ve solist olarak yer aldı.Şan konserleri verdi.Ses eğitimi derslerine Bilal Genel ve Zeynep Demir Yıldız ile devam etti.2015 yılında Gazi Üniversitesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalını kazandı.Viyola derslerine Ayfer Tanrıverdi,bireysel ses eğitimi derslerine Ayşe Meral Töreyin ,piyano derslerine Belir Tecimer ile başladı.Aynı yıl Müzed Muammer Sun Çoksesli Korosuna girerek Atilla Çağdaş Değer çalışmaya başladı.Çeşitli konserlerde yer aldı.Halen Gazi Üniversitesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı 2.sınıf öğrencisidir.
Zümra Azizoğlu
Zümra Azizoğlu
1997 yılında Adana'da doğdu. 2005 yılında müzik eğitimine Nevin APAYDIN'ın yönettiği Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Çok Sesli Çocuk Korosuyla başladı, 2011'de Adana Güzel Sanatlar Lisesini Kazandı. Keman eğitimine Özlem YILMAZ, piyano eğitimine Ergün ARSLANTAŞ, koro eğitimine Betül GÜMÜŞ ile başladı, 2015'te Gazi Üniversitesi Müzik Eğitimi ABD'nı kazandı. Keman derslerine Şeyda ÇİLDEN, piyano derslerine Selmin TUFAN, şan derslerine A. Meral TÖREYİN ile devam etmektedir.
Ekin Özcan
Ekin Özcan
1998'de Eskişehir'de doğdu. 2010-2011 öğretim yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Konservatuvar müzik bölümüne keman öğrencisi olarak kabul edildi. Birçok solo, oda müziği ve orkestra konserleri vermiştir. Özcan Ulucan, Hazar Alapınar, Mikail Gotsdiner'in masterclasslarında ve Bilkent Üniversitesi keman günlerinde yer almıştır. Halen çalısmalarına Doç.Dr.Ezgi Gönlüm Yalçın ile devam etmektedir
Erkan Ozel
Erkan Ozel
Müzik eğitimine 2009 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda Doç.Hale Duru Basmacıoğlu ile başladı. Anadolu Üniversitesi Gençlik Orkestrası ile Konser verdi. Anadolu Üniveristesi Senfoni Orkestrası'nda yer aldı. Faris Akarsu'nun projesi olan Beethoven üçlemesi'nin ilk konserinde Konsertmaister olmaya hak kazandı. 2012 yılında Doğuş Holding'in sosyal sorumluluk projesi olan Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası'na katıldı.2016 yılında Ünlü Orkestra Şefi Cem MANSUR eşliğinde Türkiye Ulusal Gençlik Senfoni Orkestrasıyla yurt içi ve yurt dışı turnelere katıldı. 2016 yılında Ayla Erduran'ın adına düzenlenen Bilkent Keman Günlerine katıldı. Giancarlo Guarino ile oda müziği çalıştı. Prof.Hazar Alapınar,Cihat Aşkın,Ellen Jewet,Özcan Ulucan,Muhammedjan Turdiev,İldiko Moog gibi Ünlü Keman Sanatçılarıyla çalıştı. Şuan halen Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda eğitimini Doç.Hale Duru Basmacıoğlu ile sürdürmekte.
Büşra Hatice Güneş
Büşra Hatice Güneş
14.01.1995’de Balıkesir’de doğdu.İlkokul,ortaokul ve lise eğitimlerini Balıkesir’de tamamladı.Şu anda Yakın Doğu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Keman Bölümü öğrencisidir.
Derya Algin
Derya Algin
20.02.1988 tarihinde Almanya’da doğdu. 2007-2011 Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümünden bölüm ikinciliği ile mezun olmuştur.2011-2012 Süleyman Demirel Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Araştırma ve Uygulama Merkezinde pedagojik formasyon eğitimi almıştır.2012 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sanat Tarihi Anabilim Dalında yüksek lisansa başlamıştır.
Aylin Körüklü
Aylin Körüklü
9 mayıs 1997'de Antalya'da doğdu.Müzik yaşamına 11 yaşında gitar çalarak başladı. 2011 yılında ATSO GSL müzik bölümünü kazandı.Çelloya Sonay Yener ile burada başladı.2013 yılında TRT TSM Gençlik Korosunun açtığı sınavı kazandı.2014 yılında İsmail Baha Sürelsan Kpnservaturı Çoksesli Kızlar Korosuna katılarak Ahter Destan ile çalışmaya başladı. Bu koro ile Makedonya Ohrid Müzik Festivaline katıldı.Çeşitli konserler verdi.2015 yılında Gazi Üniversitesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalını kazandı.Ankara'da koro çalışmalarına Ahter Destan yönetimindeki Ankapella Gençlik Korosuna devam ediyor.Halen lisans 2 öğrencisi
Berk Seren
Berk Seren
13.02.1994’da Hatay’da doğdu.Adıyaman Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları bölümünde keman eğitimini Arş. Gör. Yasemin Karataş’tan almaktadır. 26 nisan 2016 Adıyaman Üniversitesi Rektörlük konferans salonunda Soprano olarak koroda yer aldı.Adıyaman Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları bölümünün 29 nisan 2015 Adıyaman üniversitesi Gölbaşı Meslek Yüksekokulunda Türk Halk Müziği konserinde görev aldı.2016/2017 Eğitim öğretim yılında 2. Dönem başında Adıyaman Orhan Gazi Ortaokulu’nda müzik dersi kapsamında keman tanıtımı ve dinletisi yaptı.Adıyaman Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları bölümünün 24 Mart 2015 “AŞIK VEYSEL TÜRKÜLERİ” Konserinde yer aldı.Adıyaman Üniversitesi Devlet Konservatuarı 2 Şubat 2015/ 2 Nisan 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilen “ADIYAMAN TÜRKÜLERİ VE KLİBİ” projesinde yer aldı.
Ali Durukan
Ali Durukan
1 Ağustos 2002’de İstanbul’da doğdu. Henüz 4 yaşındayken Medea Güzel Sanatlar Akademisi’nde keman eğitimine başladı.2008 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda keman eğitimine devam etti.2010 yılında Cihat Aşkın’ın Küçük Arkadaşları(CAKA) projesine katıldı. Bu projeyle birlikte 2010 İzmir,2011 ve 2012 Bursa eğitimlerinde Suna Kan, Cihat Aşkın,Sevil Ulucan,Hakan Şensoy,Peter Fisher,Atilla Aldemir masterclasslarına katıldı.Şu an İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’ndaki eğitimine Sevil Ulucan Weinstein ve Venyamin Varshawsky ile devam etmektedir.
Özgen Öz
Özgen Öz
18 Ağustos 1997 tarihinde Konya'da doğdu. Müzik yaşamına 6 yaşında annesi ile birlikte Halk Müziği ve Sanat Müziği korolarına giderek başladı. 12 yaşında okuduğu okulda solist olarak 3 yıl boyunca Halk Müziği, Sanat Müziği ve Rock Müzik dallarında konserler verdi. 2011 yılında Konya Çimento Güzel Sanatlar Lise'sini kazandı. Burada Şenay ARI ile ud derslerine başladı. 2013 yılında Prof. Dr. Nalan YİĞİT'ten şan dersleri almaya başladı. Yurt içi ve yurt dışında pek çok sayıda Koro,solo ; konserler, resitaller, festivaller ve yarışmalar da bulunup deneyim kazandı. Başarılı bir eğitim yaşamı sürdürdü ve 2015 yılında 1.likle mezun oldu. Aynı yıl Gazi Üniversitesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı'nı 2.likle kazandı. Ankara'da MÜZED Muammer Sun korosuna soprano olarak girdi. Halen daha Gazi Üniversitesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı'nda lisans 2 öğrencisi olarak öğrenimine devam etmektedir.
Gizem Yılgın
Gizem Yılgın
24 Aralık 1992’de İstanbul’da doğdu. 2003 yılında Trakya Ü. D. Konservatuvarı Viyolonsel Ana Sanat Dalını kazanarak ( ilkokul 5. Sınıf) Yrd. Doç. Leyli Akperov’ un viyolonsel sınıfına kabul edildi. Okulda ilk senesinden itibaren okulun orkestralarında yer aldı. 2007 yılında Almanya Lörrach ’ta, çeşitli ülkelerden bir araya getirilip oluşturulan Filarmoni Orkestrası’nda yer aldı, iki büyük konser verildi ve burada Şef Alexander Beer ile çalıştı. 2003 yılında Rotary Klübü’nün T.Ü.D.Konservatuvarı’nda düzenlediği genç çellistler yarışmasına katıldı. 2008 yılından itibaren Balkan Senfoni Orkestrası’nda yer almaktadır. 2016 yılında T.Ü Sosyal Bilimler Enstitüsü’ne bağlı olarak, T.Ü.D.Konsevatuvarı’nda ‘Yaylı Çalgılar Ana Sanat Dalı/ Viyolonsel bölümü / Tezli Yüksek Lisans okumaya hak kazanmıştır. Danışmanı Yrd. Doç. Tanju Araboğlu ile yüksek lisans öğrenimine devam etmektedir
Baran Savaş
Baran Savaş
1998’de Ankara’da doğdu.Müziğe olan ilgisi sonucu 2010 yılında evde elektro gitarla çalışmaya başladı.7 yıldır kendini eğittiği enstrümanı en iyi arkadaşı.2015 ve 2016 yılında Eğirdir Klasik Müzik Festivalinde gitar eğitmenliği yaptı.Çankaya Üniversitesi elektrik elektronik bölümü 2. sınıf öğrencisi olarak eğitimine devam etmektedir.
Burak Acar
Burak Acar
1979 yılında İstanbul’da doğdu. Gitar eğitimine 1993 yılında Kenan Deniz ile başladı. 1996 yılında Beyoğlu, Galatasaray’da Ram-Ses Müzik Atölyesi’nde gitar dersleri vermeye başladı. 1997 yılında, Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümü Gitar Öğretim Görevlisi Dr. Melih Güzel’den klasik gitar, modern müzik ve jazz armonisi, makam müziği (diziler ve modlar) üzerine bir yılı aşkın bir süre ders aldı.Türk Halk Müziği, Balkan müziği, Sufi Müziği (ilahiler), doğaçlama müzik, Pop-jazz, fusion, rock, blues, blues-rock, hard rock, heavy metal ve yukarıda saydığım diğer müzik türleri ile ilgili çeşitli gruplarla çalışmalar yaptı.2003-2004 yılları arasında İçerenköy KASDAV‘ da klasik gitar eğitmeni olarak görev yaptı. 1996 yılından itibaren özel olarak müzik eğitmenliğe devam etmektedir.
Asset 2