Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

Eğirdir Belediyesi Haberler

Eğirdir Belediyesine ait haber ve duyurular

Anasayfaya Dön

EĞİRDİR BELEDİYE MECLİSİNDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI.

Haber Yayın Tarihi :

 *EĞİRDİR BELEDİYE MECLİSİNDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI.

*HİZMET-İŞ DENİZLİ ŞUBE BAŞKANI SEZAİ SÖYLEMEZ;
‘EMEKÇİLERİMİZİN YANINDA OLDUĞU İÇİN EĞİRDİR BELEDİYESİNE TEŞEKKÜR EDİYORUZ.’
Eğirdir Belediye Meclisinin 2023 yılı Mart ayı Belediye Meclisi toplantısı 2 birleşimle sona erdi. Dün gerçekleşen birleşimin önemli konukları vardı. Hizmet-İş Denizli Şube Başkanı Sezai Söylemez, Hizmet-İş Denizli Şube Başkan Yardımcısı Muhammed Ali Oğuz, Hizmet-İş Isparta İl Başkanı Caner Macit, Isparta İl Başkan Yardımcısı Bolat Sarı Eğirdir Belediye Meclisinin misafiri oldular.
Hak-İş Sendikası Denizli Şube Başkanı ve Isparta İl Başkanlığı’nın katılımlarıyla toplu iş sözleşmesi imzalandı. Sözleşme Eğirdir Belediyesi Encümen toplantısında Eğirdir Belediye Başkanı, Başkan yardımcıları, Meclis üyeleri, daire müdürleri ve misafirlerin huzurunda imzalandı.
Sözleşme ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Hizmet-İş Sendikası Denizli Şube Başkanı Sezai Söylemez; “Belediye Başkanımız emekçi kardeşlerimize değer verip kararı mecliste alarak imzalaması bizler için çok kıymetli. Kıymetli başkanımızın burada emekçi kardeşlerimize ne denli bir değer verdiği ortadadır. Eğirdir Belediye’mizde çalışan kardeşlerimizin refah seviyelerini artıracak sözleşmemizin üyelerimize, belediyemize ve sendikamıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.
Hizmet-İş Sendikası Isparta İl Başkanı Caner MACİT; Çalışan vefakar personelimize ne kadar maaş ödesek azdır. Buradan bu Toplu İş Sözleşmesinin hazırlanmasında bizlere destek veren Eğirdir Belediye Başkanımız Veli GÖK’e, çalışma arkadaşlarımıza ile Hizmet-İş Sendikası yetkililerine teşekkür ediyorum. Alınan kararın ve imzalanan protokolün hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Belediye Meclisinde söz alan Hizmet-İş Denizli Şube Başkanı Sezai Sönmez yaptığı konuşmada; ‘Hepinizi sevgiyle, saygıyla, muhabbetle selamlıyor, toplantınızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Bugün bizim için Eğirdir Belediyesinde gece gündüz demeden alın teri dökerek mesai harcayan 46 arkadaşlarımızın toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde belli bir takvimde bir araya geldik. Başkan yardımcımızın komisyon başkanlığında karşılıklı müzakere ederek görüş birliği ile istişare ederek belli bir seviyeye gelmiştik. İlk defa Belediye Meclisi huzurunda toplu iş sözleşmesinin görüşülmesine tanıklık ediyoruz. Gerçekten gördüğümüz birlik ve beraberlik takdire şayandır. Rabbim inşallah Eğirdir Belediyesi noktasında yaptığınız hizmetleri daim eylesin. Birlikteliğinizi, başarınızı daim eylesin. Ben tekrardan komisyon görüşmelerinde, toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde değerli hazirunun yapmış olduğu katkılardan dolayı bizzat sizlere emekçilerimiz adına bu imzalanacak toplu iş sözleşmesinin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.’ İfadelerini kullandı.
Eğirdir Belediye Başkanı Veli GÖK; ‘Toplu İş Sözleşmesinin İlçemize ve çalışanlarımıza hayırlı uğurlu olsun inşallah. Vatandaş memnuniyeti odaklı çalışmalarından dolayı tüm çalışanlarımız adına bu toplu iş sözleşmesinin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.’ dedi.
Belediye Meclisi toplantısı sonunda Hizmet-İş Denizli Şube Başkanı Sezai Söylemez Başkan Veli GÖK’e özel Türk Bayraklı dokumayı hediye etti.
(Eğirdir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu)


Asset 2