Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

Eğirdir Belediyesi Haberler

Eğirdir Belediyesine ait haber ve duyurular

Anasayfaya Dön

BELEDİYE BAŞKANIMIZ ESNAF PAKETİNİ AÇIKLADI.

Haber Yayın Tarihi :

 EĞİRDİR BELEDİYESİNDEN ESNAFINA TEŞEKKÜR VE VEFA.
BELEDİYE BAŞKANIMIZ VELİ GÖK 2020 ESNAF PAKETİNİ AÇIKLADI.
Eğirdir Belediye Başkanımız Veli GÖK yaptığı açıklamada Eğirdir Esnafımıza bir anlamda teşekkür ve vefa örneği gösterdi. Başkan Veli GÖK yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.
‘Korana salgın hastalığının önüne geçebilmek adına devletimiz olağanüstü tedbirler aldı, yeni tedbirler almaya da devam ediyor. Zaruri yaşamsal olmayan bütün işletmelerin faaliyetleri salgın tehlikesi hafifleyene kadar durduruldu. Yaşananlardan en fazla sıkıntı çeken hiç kuşkusuz esnafımız. Esnafımız olmadan yaşamımızı sürdüremeyiz. Bizim yaşamamız için onların yaşaması gerek, onların işlerini sürdürebilmesi, ekonomik hayatlarını sürdürebilmesi içinse halkımızın sokaklara, caddelere çıkması gerek. Malumunuz olduğu üzere covit-19 salgınının yayılmasının önüne geçebilmek adına sokağa çıkışlar kısıtlandı. Devletimizin aldığı kararlar doğrultusun da esnaflarımızın pek çoğu faaliyetlerine ara verdi. Yiyeceğimizi, giyeceğimizi, mobilyalarımızı, kullandığımız, ihtiyaç duyduğumuz her eşyayı, her türlü hizmeti bize temin edip veren esnafımız dünyanın ve ülkemizin içinden geçtiği bu zor günler de yapması gereken fedakarlığı fazlasıyla yaptığı kanaatindeyim. Devletimizin ve hükümetimizin bu zor günler de esnafımız için kaynak yaratma konusunda çaba gösterdiğini bir dizi tedbirler aldığını borçların ertelendiğini, faizsiz can suyu kredilerinin hayata geçirildiği bu olağanüstü dönem de, Eğirdir Belediyesi olarak biz de esnafımızın bu zor günlerdeki sıkıntılarını hafifletebilmek, minimize edebilmek için bir dizi kararlar aldık.
Aldığımız bu kararları sizlerle paylaşıyorum. Esnafı mutlu olmayan hiçbir toplum mutlu olamaz.
1- İçme Suyu bedellerine %30 indirim yapıldı.
2- Hafta tatili ruhsat harçları kaldırıldı.
3- Belediye alacaklarında aylık gecikme zammı %5’den %1.6’ya düşürüldü.
4- Belediyeye ait işyeri kiraları yıllık artış oranı %30’dan %15.18’e düşürüldü.
5- Kent merkezi cadde ve sokaklarda otopark ücretleri kaldırıldı.
Sevgili, saygıdeğer, vefakar, fedakar esnaf kardeşlerim bu zor günleri birlik ve beraberlik içinde sizlerle birlikte atlatacağımızdan şüphem yok. Eğirdir Belediyesi olarak yaptığınız fedakarlığın farkındayız devletimizin aldığı kararlara hassasiyetle uyduğunuz için sizlere en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum.
Her türlü sorununuz da yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyor size daha iyi hizmet edebilmemiz adına önerilerinize açık olduğumu bilmenizi istiyorum.’
Veli GÖK
Eğirdir Belediye Başkanı


Asset 2