Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

Eğirdir Belediyesi Haberler

Eğirdir Belediyesine ait haber ve duyurular

Anasayfaya Dön

Eğirdir'de Elektronik Su Sayacı Dönemi Başlıyor

Haber Yayın Tarihi :

 Eğirdir'de Elektronik Su Sayacı Dönemi Başlıyor

             Eğirdir Belediye Başkanı Ömer Şengöl, ilçede yaşayan vatandaşların su paralarını ödemelerinde kolaylık sağlamak amacıyla Elektronik Ön Ödemeli Akıllı Su Sayaçlarına geçileceğinin müjdesini verdi.

             Belediye Başkanı Ömer Şengöl'ün 15-20 yıl önce Eğirdir'de hayata geçirmek istediği Akıllı su sayaç projesini nihayet faaliyete geçiriyor.

             Başkan Şengöl uygulamanın hem vatandaşlarımıza hem de esnafımıza büyük bir kolaylık sağlayacağını ve belediyenin de su parası toplama konusunda rahatlayacağını söyledi. Başkan Şengöl konuşmasında "Bu projeye Eğirdir olarak 15-20 yıl önce geçmek istemiştik fakat elektronik sayaçlar çok pahalı olduğu için hayata geçirmemiştik.  Yapmış olduğumuz araştırmalar neticesinde bu yıl bu sisteme geçerek, hem vatandaşımızı hem de belediyemizin gelirlerinin düzenli olmasını sağlayacağız.

            İlçemizde suyu Türkiye'nin en ucuz fiyatına indirmemize rağmen su ücretlerini ödeyemeyen abonelerimiz olduğu ve çeşitli bahanelerle sayaç arızası, okuyucuların hatalı yazdığı gibi söylemlerle bize şikayette bulunması üzerine, elektronik kartlı sayaçlara geçilmesine karar verdik. 

            Yeni abone olacak vatandaşlarımıza elektronik kartlı sayaç kullanılması sağlanacak, eski abonelerimizin ise patlama, arıza oluşumlarından sonra saati değişmesi gerekiyorsa elektronik sayaçlarla değiştirilmesi sağlanacak, borcu olan vatandaşlarımız için ise Nisan ayı meclis toplantısında aldığımız karar doğrultusunda suları kesilecek, arzu ederlerse elektronik sayaçlarla ilgili abonelik verilecek.

            Elektronik sayaçlara kartlı sistemde kontörlü olacak, istedikleri kadar kontör litre yükletilerek kullanımı sağlanacak. İnsanlarımızın gece gündüz, cumartesi pazar mağdur olmamaları adına belirli bir kredi de verilecek, bu kartlarla birlikte kredi dolduktan sonra suları otomatikman kesiliyor. Bizim yaklaşık 9 bin abonemiz var,  hepsini birden yapma imkanımız olmadığı için, şu anda hem kartlı hem de klasik sistemde çalışma devam edecek.  Eski düzenden yeni sisteme geçenlere depozit konusunda kolaylık ve su fiyatlarında %20 indirim yapılacak.  Bu arada eksik noksan şikayetler olacaktır, bunlar içinde orta yol bulunur, sistem içerisindeyken doğacak sıkıntıları da bir şekilde çözeriz. İlçemize hayırlı olsun." dedi.

             Ayrıca Şengöl " Uygulamaya geçmek isteyen vatandaşlarımızın Eğirdir Belediyesi Su Tahsilat ve Su Arıza servislerinden bilgi alabilirler" dedi. 


Asset 2