Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

Eğirdir Belediyesi Haberler

Eğirdir Belediyesine ait haber ve duyurular

Anasayfaya Dön

Öğrencilere Trafik Bilinci Aşılanacak…

Haber Yayın Tarihi :

 Öğrencilere Trafik Bilinci Aşılanacak…

Okul öncesi ve İlkokul öğrencilerine yönelik Trafik bilincinin kazandırılması amacıyla Eğirdir merkez kasaba ve köy okullarında öğrenim gören öğrencilere Trafik eğitimi veriliyor.

Okul öncesi ve İlkokul öğrencilerine yönelik Trafik bilincinin kazandırılması projesinin ilk ayağı bugün Eğirdir Muazzez ve Yaşar Şapçı İlkokulunda gerçekleşti.

Kaymakam Abdullah Akdaş, Belediye Başkanı Ömer Şengöl, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yalçın Karakaya’nın katılımıyla gerçekleşen seminerde Ekol Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursunda Trafik ve Çevre Bilgi dersinde usta öğreticisi olarak görev yapan Hülya Çakır, anasınıfı öğrencilerine Trafik konusunda bilgiler verdi.

Seminer öncesi anasınıfı öğrencileri, okul bahçesinde Trafik Işıkları ile ilgili küçük bir gösteri yaptılar.

Öğrencilerin hazırlamış olduğu gösteriyi çok beğenen Kaymakam Akdaş ve beraberindekiler mutlaka trafik kurallarına uyulması gerektiğini belirttiler.

Anaokulu ve İlkokul öğrencilerine Trafik bilincinin kazandırılması projesi Eğirdir merkez, kasaba ve köy okullarında, oluşturulan takvim programı çerçevesinde gerçekleştirilecek.


Asset 2